top of page

Bezpečnostní Kamery

Instalace a servis kamerových systémů pro firmy a bytové domy

KAMEROVÝ SYSTÉM do výtahu, vestibulu, zvenku ke vchodu do domu – vše ANTIVANDAL vlhkotěsné provedení s nočním viděním

Nejlevnější verze našeho digitálního kamerového systému je cenově srovnatelná s běžně nabízeným analogem s malým rozlišením. Kvalita obrazu je však oproti analogu nesrovnatelně vyšší. Analogový záznam je, na rozdíl od digitálního, policií často nevyhodnotitelný!

 

         Nabízíme instalaci bezpečnostních kamer do výtahu i společných prostor Vašeho domu. Máme pro tuto činnost všechny zákonem stanovené koncese. Nabízíme jak starší analogové, tak i nové moderní digitální IP kamery.

 

Analogové kamery - pouze doplnění již instalovaných systémů - VYSOCE NÁCHYLNÉ NA RUŠENÍ! - obvykle pouze 12 snímků/s - obraz není plynulý

         Pro doplnění stávajících kamerových systémů nabízíme starší technologii snímání ve formátu PAL s rozlišením 700 TVL (TV řádků) a záznamem v rozlišení 960H (960x700 bodů).

         Při modernizaci nabízíme taktéž analogové kamery s vysokým rozlišením HD (1280x720) a FULL HD (1920x1080). Jedná se o technologie HD-TVI, HD-SDI a AHD. Modernizace těmito kamerami se vyplatí, pokud je možno využít stávajícího analogového kabelového rozvodu (koaxiální kabeláž), jinak doporučujeme přechod na moderní digitální IP kamery. Jsou odolné vůči rušení a šumům, mají levnější kabeláž a velký výběr záznamových zařízení s nižšími cenami.

         Kamery se snímáním 700 TVL většinou neposkytují dostatečně kvalitní záznam pro identifikaci případného pachatele. To nám potvrzují i zkušenosti s jednáním s PČR. Proto důrazně doporučujeme koupi systému s rozlišením minimálně HD, cena HD kamer je již dnes na úrovni 700 TVL kamer. 

 

Digitální IP kamery - až 4K 12Mpix

         Jedná se o novou moderní technologii, kdy již přímo kamera snímá obraz v digitálním formátu, který je při přenosu vysoce odolný vůči rušení z okolí (často velký problém u analogového systému). V záznamovém zařízení pak již nemusí docházet k převodu analog/digitál (i analogové systémy mají samotný záznam na disk v digitálním formátu). To za prvé snižuje cenu digitálních rekordérů a za druhé eliminuje drobnou ztrátu kvality při tomto procesu.

 

Záznamová zařízení – rekordéry – NVR, DVR, kombinované

          Nabízíme rekordéry pro všechny typy kamer. Všechny námi nabízené rekordéry mají české menu, detekci pohybu i možnost připojení na internet. Detekce pohybu (kamery nahrávají pouze při pohybu) šetří místo na disku a urychluje vyhodnocení záznamu, takže se případný incident dá dohledat oproti souvislému záznamu nepoměrně rychleji. Kamerový záznam je možno vyhodnotit jak přímo u rekordéru, tak i vzdáleně přes internet, přes bezpečný šifrovaný tunel. Zájmový úsek záznamu lze uložit na usb flash disk.

 

Neváhejte nás kontaktovat, přijedeme za Vámi a navrhneme řešení přímo Vám na míru.

Pomůžeme Vám i s registrací na Úřadě pro ochranu osobních údajů, umíme vyřešit i komplikace v podobě nemožnosti získat 100% souhlas obyvatel domu.

Rozdíly mezi rozlišeními kamer ve dne – 450 TVL se starým záznamem typu CIF, 700 TVL se starým záznamem typu D1, záznam 960H s kamerou 700 TVL, 720p je tzv. rozlišení HD

VAROVÁNÍ před neodbornou instalací kamer a čipů do výtahů

 

        Výtah je zařízení sloužící k přepravě osob, a proto podléhá zvláštním bezpečnostním předpisům. Z tohoto důvodu smí veškeré zásahy do konstrukce provádět pouze autorizovaná firma s oprávněním pro servis a revize výtahů. Ve Vašem zájmu Vás proto prosíme, abyste veškeré zásahy do výtahu nechali vykonávat pouze autorizovanou firmu. Bohužel Vám hrozí riziko odstavení výtahu pro porušení platných norem a odpovědnost za případné zranění přepravovaných osob. Za bezpečnost výtahu je především odpovědný jeho provozovatel.

       

        Řízeno zákonem, 22/1997 Sb., nařízením vlády 27/2003 Sb. a normou ČSN EN 81-1 + A3. Autorizovaná firma musí mít platné oprávnění od TIČR (ITI Praha) (dle zákona 174/1968 Sb. a zákona 251/2005 Sb.) na MONTÁŽ, OPRAVU, REVIZE A ZKOUŠKY ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ a konkrétní pracovník i vyhlášku 50/1978 Sb. 

Rozmáhají se instalace kamer do výtahů neodbornými firmami. Odbornost firmy zjistíte jednoduše podle IČO na http://www.rzp.cz . Firma musí mít mimo oprávnění od TIČR také platné živnostenské oprávnění pro MONTÁŽ, OPRAVU, REVIZE A ZKOUŠKY ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ, jinak nesmí do výtahu nijak zasahovat!

       

        Bohužel neodborné firmy o tom vědí, a proto si na získání tohoto oprávnění například někoho na oko najmou. A to pak firma, co na svých stránkách nabízí prodej softwaru a výrobu www stránek, má najednou koncesi na výrobu výtahů, i když to nikdy ve skutečnosti nedělala a ani dělat nebude. Nenechte amatéry zasahovat do Vašeho výtahu. Mohou narušit bezpečnostní prvky výtahu, který se pak může stát nebezpečným. V případě úrazu osob by Vám to způsobilo veliké nepříjemnosti, i když jste vlastně nic neporušili. Bohužel víme, jak právo v našem státě funguje.

       

        Svěřte zásahy do svého výtahu jen firmám, které skutečně výtahy vyrábí a servisují. Navíc po každém tomto zásahu musí následovat revize na zdvíhací zařízení certifikovaným revizním technikem! A takového člověka budou neodborné firmy stěží mít, jelikož zde je zákon velmi přísný a požaduje vzdělání, značné znalosti a praxi. O ztrátě záruky se ani nemusím zmiňovat.

 

bottom of page